Polecane słuchawki dokanałowe TWS jest zestawieniem subiektywnie najciekawszych modeli o tytułowej konstrukcji, które oferują wysoki stosunek ceny do możliwości i są w stanie zadowolić jak największą rzeszę użytkowników. Tyczy się to tak ergonomii, jak i dźwięku.
Aktualizacja pozycji i cen w Polecanych
Zestawienie jest systematycznie aktualizowane. Data publikacji nie jest jednocześnie datą wprowadzenia ostatnich zmian, choć przy większych aktualizacjach tak właśnie się dzieje i artykuł wskakuje wówczas na stronę główną. Pamiętaj jednak, że brak dużych aktualizacji – nawet przez dłuższy czas – nie oznacza, że zestawienie jest nieaktualne lub nie są wykonywane w nim żadne prace. Wiele słuchawek obecnych w zestawieniu jest produkowanych od lat i zdążyło się przyjąć na rynku jako pozycje sprawdzone, solidne i przewidywalne.
Choć ceny potrafią zmieniać się dosłownie z tygodnia na tydzień, przy każdym modelu zawarłem wygodne linki afiliacyjne do porównywarek lub dużych i sprawdzonych platform sprzedażowych. W ten sposób możesz samodzielnie sprawdzić, czy dane słuchawki są dostępne i w którym sklepie dostaniesz je najtaniej. Możesz porównać też ich cenę z tą, która podana została w zestawieniu, aby śledzić historię na osi czasu. Najczęściej najlepsze efekty przynosi nasze rodzime Ceneo, ale zdarza się, że dany model słuchawek warto kupować na Amazonie. Nie dość, że jest tam oferowany taniej, to jeszcze mamy często lepszą politykę zwrotów. Oznacza to więcej czasu na ewentualne testy i decyzję, czy słuchawki zachowujemy, czy też nie.
Jeśli posiadasz słuchawki, których jeszcze nie testowałem, a które uważasz, że grają fantastycznie i warte są sprawdzenia pod kątem recenzji i wpisania w Polecane – zapraszam do kontaktu. Z wielką chęcią je zweryfikuję i ocenię, a w recenzji serdecznie podziękuję Ci z imienia i nazwiska.
Polecane słuchawki które naprawdę ktoś przetestował
To też mówiąc, każda z opisywanych par słuchawek znalazła się w Polecanych nie bez przyczyny. Większość zestawień tego typu, które można znaleźć w sieci, bazuje wyłącznie na wskaźnikach sprzedażowych. Obejmuje na ogół tylko te słuchawki, które albo często się sprzedają na zasadzie popularności, albo są sztucznie promowane (tzw. hype). Autorzy takich zestawień większości z promowanych przez siebie propozycji nigdy nie mieli na głowie. Chodzi tylko i wyłącznie o promocję i reklamę.
Dlatego moje zestawienie jest zupełnie inne i bazuje na rzeczywistych testach oraz realnych odsłuchach. Polecam przede wszystkim to, co faktycznie miałem w rękach, na uszach, w testach i mogę potwierdzić jakimkolwiek doświadczeniem. W ten sposób od lat dbam o rzetelność i wiarygodność swoich rekomendacji. Wszystko po to, abyś mógł kupić najlepszy sprzęt za jak najlepsze pieniądze.
Jeśli jesteś zainteresowany danym modelem, ale opis w Polecanych słuchawkach jest niewystarczający, śmiało kliknij w link prowadzący do recenzji (jeśli była takowa wykonywana) i zapoznaj się ze znacznie bardziej rozbudowaną argumentacją oraz ewentualnymi pomiarami.
Czym różnią się słuchawki bezprzewodowe od TWS?
Jedyna różnica sprowadza się tylko do tego, że w słuchawkach TWS (True Wireless) lewa i prawa słuchawka nie są ze sobą połączone fizycznie. Jedna słuchawka łączy się z drugą i dopiero wówczas łączenie następuje z urządzeniem źródłowym. Każda słuchawka ma swoją własną baterię i elektronikę, co może jednak prowadzić do nierównomiernego rozładowania się. Dlaczego czasami jedna słuchawka wyłącza się z braku energii w akumulatorze szybciej niż druga.
W klasycznych słuchawkach bezprzewodowych, połączenie między jedną a drugą słuchawką jest stałe. Bateria jest współdzielona, tak samo elektronika. Upraszcza to konstrukcję, ale powoduje, że nadal mamy do pewnego stopnia okablowanie.
Najlepsze w tym względzie wydają się więc słuchawki wraz z wymiennymi modułami TWS lub kabelkami Bluetooth.
W przypadku problemów z samodzielnym wyborem słuchawek lub niezrozumieniem jakiegoś zagadnienia, zachęcam do dodatkowej lektury w ramach poniższych artykułów:
– Jak samodzielnie wybrać słuchawki – poradnik
– Jak poprawnie pytać o słuchawki na forach
– Słownik popularnych pojęć audio
Warto też rozważyć założenie tematu na specjalnie wydzielonym na ten cel forum dyskusyjnym „Co kupić” na kanale Discord. Należy się jednak przygotować na to, że jeśli poruszane będą zagadnienia lub sprzęty obecne w recenzjach oraz w Polecanych, można zostać odesłanym tu ponownie.
Polecane słuchawki TWS do 100 zł
W tym przedziale cenowym z reguły nie oczekujemy cudów, ale mimo to intencją jest polecenie najlepszego możliwego sprzętu. Ponieważ mówimy o słuchawkach mających w środku elektronikę i baterie, liczy się tu dosłownie każda złotówka. Jak łatwo zgadnąć, dominować będą tu marki wyłącznie chińskie, które mogą sobie pozwolić na bardzo niskie marże. Przy tylko 100 zł na takie słuchawki, wyróżnić można chociażby:
- Sounarc Q1
- QCY T2C
Sounarc Q1
Cena: ok. 55 zł
- słuchawki są dostępne jedynie na chińskich platformach sprzedażowych lub Allegro
Najważniejsze cechy
- Typ: pseudo-dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: niska-dostateczna
- Czas pracy: ok. 6 h + 22 h przy doładowywaniach przez etui
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.3
- Brzmienie: naturalne i z podkreślonym basem, o bardzo dobrej jakości jak na tą cenę
Opis
Bezczelnie tanie słuchawki produkowane przez Sounarc, która jest podmarką GEEKBUY i siostrzaną marką Tronsmart. Choć są to słuchawki przeznaczone głównie pod małe uszy, nawet na niepełnej izolacji, która najprawdopodobniej jest tu celowa (stąd niska izolacja), robią bardzo dobre wrażenie pod kątem strojenia. Naturalny dźwięk bez szlifowania sopranem, a do tego wyczuwalny bas, który zwiększa się wraz z możliwością głębszego zaaplikowania słuchawek do ucha. Do tego panele dotykowe i 6 godzin pracy na akumulatorach, które czynią z nich naprawdę mega opłacalne słuchawki budżetowe do codziennego słuchania. Tipsy silikonowe generalnie traktować można tu jako wsporniki, których mi osobiście zawsze brakowało w takich konstrukcjach.
Materiały dodatkowe
QCY T2C
Cena: ok. 75 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra
- Czas pracy: ok. 4 h
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.0
- Brzmienie: naturalne i bezpieczne o bardzo dobrej jakości jak na tą cenę
Opis
Bardzo tanie słuchawki dokanałowe, ale nie są warte uwagi tylko ze względu na niską cenę, a też na bardzo dobrą jakość dźwięku, która ma w sobie wiele cech naturalności i poprawności. QCY mają bezpieczne i uniwersalne strojenie, które w żaden sposób nie męczy słuchacza. Na tipsach silikonowych mają lekko V-kowaty zarys z mocniejszym, twardszym basem. Na piankach Comply S400/T400/Tx400, jeśli zdecydujemy się na ich dodatkowe dokupienie (nie ma ich w zestawie), strojenie jest bardziej wypłaszczone, neutralne i średnicowe, ale słuchawki nie męczą wtedy basem i są wygodniejsze. W każdej konfiguracji grają bardzo dobrze, cechując się przy tym eliptyczną sceną na dużą szerokość, a także zadziwiająco dobrą wygodą. Słuchawki posiadają tylko zwykłe przyciski klikające.
Oczywiście QCY nie są pozbawione wad, do których zaliczyć można przede wszystkim kiepskiej jakości etui (latająca klapka) oraz fatalnej jakości mikrofon, ale jakość dźwięku tych słuchawek mocno te przywary eliminuje i czyni je jednym z najtańszych i jednocześnie najlepiej grających słuchawek TWS w tej cenie. Jeśli więc nie interesują nas rozmowy telefoniczne, a skupiamy się nieco bardziej naturalnym dźwięku i przede wszystkim dźwięku, T2C będą dobrym wyborem. Jeśli rozmowy telefoniczne i większy pazur w dźwięku są ważniejsze, Xiaomi Redmi Airdots (Mi True Wireless Basic) będą ciekawszym wyborem za praktycznie te same pieniądze.
Polecane słuchawki TWS do 200 zł
Nadal znajdując się w klasie budżetowej, przy dwukrotnie lepszym budżecie mamy już nieco więcej możliwości. Nadal liczy się każda złotówka, ale istnieje szansa na znalezienie o dziwo bardzo dobrych produktów w naprawdę świetnych cenach. W ramach takich właśnie wytypowałem m.in.:
- Audio-Technica ATH-SQ1TW
- 1more PistonBuds PRO Q30
Audio-Technica ATH-SQ1TW
Cena: ok. 170 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: bardzo dobra
- Czas pracy: ok. 6,5 h (+13 h na doładowaniach przez etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.0
- Brzmienie: żywo na planie rozsądnego „V” w stylu CK3TW
Opis
Bardzo interesujące słuchawki. Świetny, mocny i jednocześnie wyrównany bas, co najmniej satysfakcjonująca średnica, mocno uczytelniona góra, bardzo dobra scena na szerokość i ogólnie porządna jakość dźwięku bez kompresji i artefaktów. Do tego dotykowy interfejs, wsparcie asystenta głosowego, dobra jakość wykonania słuchawek oraz etui, całkiem spory czas pracy na baterii i dobra izolacja od otoczenia. Do jedynych wad tego modelu zaliczyć można co najwyżej nieco zredukowaną głębię sceny na poczet wokalu oraz brak nowoczesnych kodeków pokroju aptX czy LDAC. Sumarycznie jednak można je śmiało polecić jako bardzo uniwersalne, żywe i energetyczne TWSy do zarówno domowych jak i rozsądnych wypadowych zastosowań.
Materiały dodatkowe
Przeczytaj mini-recenzję Audio-Technica ATH-SQ1TW
1more PistonBuds PRO Q30
Cena: ok. 200 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra (pasywnie) / bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: z ANC ok. 5 h / bez ANC ok. 7,5 h (łącznie 30 h na doładowaniach przez etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.3
- Brzmienie: na planie „V” z bardzo mocnym basem i świetną sceną
Opis
„Pistonówki”, bo tak nazywam pieszczotliwie te słuchawki, choć nie do końca wpasowują się w moje preferencje ze względu na mocny bas, są rewelacyjne jakościowo w swojej klasie cenowej. Duża czystość, bardzo dobra barwa, świetna scena. Praktycznie cały czas można o nich mówić w samych superlatywach i jak wspomniałem jedynym mankamentem dla mnie osobiście jest ilość basu. Ale wystarczy, że będziemy szukać słuchawek właśnie takich, z mocnym wygarem, a 1more dowiozą nam wszystko, co tylko się da.
Słuchawki w kontekście klasy dźwięku dość mocno odstają na plus od swojej ceny. Dlatego też w połączeniu z nie najgorszą obsługą, długim czasem pracy na baterii i systemem ANC, definitywnie można je polecić jako bardzo ciekawą pozycję. Najlepsze będą dla osób lubujących się np. w szkole dźwiękowej Beyerdynamica, ale też Bowersa.
Polecane słuchawki TWS do 500 zł
Tu już można zaszaleć. Słuchawki TWS do 500 zł to częsty temat na różnego rodzaju forach i równie częsty próg cenowy, jaki ustalają sobie użytkownicy. Można tu dostać zarówno kombinacje produktów, jak i lepiej wyposażone pakiety o większych możliwościach, niż w klasach budżetowych. Moją uwagę zwróciły tu chociażby:
- Audio-Technica CKS30TW+
- Motorola Motobuds+
Audio-Technica ATH-CKS30TW+
Cena: ok. 380 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra, bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 7,5 h (+ ok. 12,5h z doładowań via etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.1
- Brzmienie: V-ka z podkreślonymi skrajami i szeroką sceną
Opis
Małe Audio-Techniki przynajmniej w kilku obszarach okazały się dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.
Pierwsze popłynęło z otrzymanego strojenia, które poszło dokładnie w takim kierunku, jaki lubię na tle starych CK3TW. No, może poza ilością basu, ale to model mobilny, a nie domowy. Jest to więc logiczne i zrozumiałe. Ogólnie jednak lista uwag jest u mnie bardzo krótka co do ich dźwięku. Troszkę lepszą sceną bym nie pogardził, ale definitywnie nie jest źle. W tej cenie zwłaszcza fani nieco większego zejścia będą szczerze zadowoleni, tak samo jak miłośnicy muzyki elektronicznej. Drugie zaskoczenie to jakość wykonania, która jest zdumiewająco dobra. Zwłaszcza matowa faktura plastików zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
Wiele cech składających się na ergonomię również robi tu dużą robotę. Aplikacja producenta, multipoint pairing, wyszukiwanie słuchawek po zagubieniu, equalizacja, dokładne sterowanie ANC… przy tak niskiej cenie naprawdę trudno narzekać.
Materiały dodatkowe
Motorola MotoBuds+ by Bose
Cena: ok. 450 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra (pasywnie) / bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 8 h (łącznie 38 h na doładowaniach przez etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.3
- Brzmienie: na planie „V” o uniwersalnych proporcjach i o dziwo świetnej scenie
Opis
MotoBuds+ zostawiają po sobie pozytywne wrażenia, z których najlepiej zapamiętałem te niesamowite połączenie basu i przestrzenności. Do tego ich długi czas pracy, dobra jakość rozmów telefonicznych oraz ogólne dopracowanie projektu powoduje, że aż chce się ich używać, na przekór pojedynczym słabościom.
Solidne plastiki, panele dotykowe, nowocześnie wszystko wydane i w ładnym, bezpiecznym pakowaniu. Wyposażenie nieco ubogie, ale w sumie w tej cenie wszystko w jak najlepszym porządku. Problemów technicznych (przebicia, szumy, losowe piski, problemy z panelami dotykowymi) lub z wykonaniem albo potencjalnymi perspektywami na trwałość nie uświadczyłem.
Ergonomia i praktyczność jest trochę krępowana przez dostępność niektórych funkcji jedynie z telefonami Motoroli (Dolby Atmos czy Head Tracking), a co jest zabiegiem celowym i na swój sposób logicznym. Niemniej słuchawki mocno się bronią na tym polu, m.in. bardzo dobrze zachowującym się systemem ANC. Brzmieniowo mamy tu świetny bas z solidnym wygarem oraz możliwości sceniczne, a także słyszalny, ale nienachalny, sopran i brak jakichkolwiek artefaktów cyfrowych. Barwa na przełomie średnicy i góry mogłaby być nieco lepsza. W muzyce przestrzennej i elektronicznej sprawdzają się wybornie, ale też jako dzielny kompan moich wypadów rowerowych. Dlatego też słuchawki można polecić w tej cenie nie tylko posiadaczom telefonów Moto.
Materiały dodatkowe
Polecane słuchawki TWS do 1000 zł
Gdy popuścimy hamulców, mamy spore możliwości zabawy w budżecie dwukrotnie większym. W droższych słuchawkach TWS dostajemy przede wszystkim jeszcze lepszą jakość wykonania, jeszcze większe możliwości, a przede wszystkim bogate kombinacje strojenia. Na wyróżnienie ze słuchawek, które testowałem lub jakkolwiek kojarzę, moim zdaniem zasługują:
- Sennheiser Momentum True Wireless 4
- Bowers & Wilkins Pi7 S2
Sennheiser Momentum True Wireless 4
Cena: ok. 800 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra (pasywnie) / bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 7 h (łącznie do 30 h na doładowaniach przez etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.4
- Brzmienie: ciepłobasowe z podkreślonym niższym sopranem i delikatnym roll-offem na wyższych partiach
Opis
Słuchawki są już czwartą iteracją tego modelu, w którym producent stawia na cały czas te same cechy, które notować można było z dawnymi modelami pełnowymiarowymi. Strojenie cieplejsze, basowe, podobne trochę naturą do AR5000, oferuje nieofensywny dźwięk do słuchania przez długie godziny. Użytkowo stoją również bardzo dobrze, dając użytkownikowi adaptacyjny tryb ANC, tryb transparencji, wsparcie Auracast i LE Audio, wodoszczelność na poziomie IP54 czy długą pracę na baterii. Z niewielu wad tego modelu, materiałowe obicie etui może się brudzić w trakcie używania.
Momentum True Wireless 4 warto brać pod uwagę, jeśli szukamy słuchawek cieplejszych i niemęczących, a do tego dobrze radzących sobie z hałasem otoczenia (ANC + kompensacja od basu). Jednocześnie chcemy dostać coś bardziej premium.
Alternatywy zakupowe
- Sony WF-1000XM5 – alternatywa dla Momentum True Wireless 4 od Sony. Również bardzo sensowna propozycja, nieco droższa, z mocniej jednak podkreślonymi skrajami, w szczególności basem, co może okazać się lepszą opcją dla osób preferujących więcej dołu, zwłaszcza w podróży (kompensacja).
Bowers & Wilkins Pi7 S2
Cena: ok. 1000 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra (pasywnie) / bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 5 h (dodatkowe 16 h na doładowaniach przez etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.3
- Brzmienie: na planie „V” o uniwersalnych proporcjach i o dziwo świetnej scenie
Opis
Kierunkowe przeciwieństwo Momentum True Wireless 4, które zadowoli fanów kompletnie innego podejścia do dźwięku.
Słuchawki są nieco zbyt basowe jak na moje preferencje, tak samo jak PistonBuds PRO, ale mocno nadrabiają to ogólną czystością dźwięku. I nie tylko. Nawet w warunkach domowych korzystało mi się z nich zdumiewająco dobrze i przede wszystkim praktycznie. Jeśli brać pod uwagę ogólne strojenie reszty zakresów pasma, wykonanie, wyposażenie, wygodę, izolację, to Pi7 S2 przy wielu polach na mojej liście zakreślają „x”. Jak pisałem w recenzji, ktoś pomyślał nad tym projektem, zachowując jednocześnie wierność dziedzictwu tej marki i jej tradycyjnej szkole grania, tak jakby chciał utworzyć kompletną ofertę dopasowaną dla zadowolonych użytkowników ich własnych kolumn.
Choć Pi7 S2 nie były od początku w Polecanych, ostatnie mocne obniżki cenowe spowodowały, że warto rzucić na nie okiem.
Materiały dodatkowe
Polecane słuchawki TWS do 2000 zł
W słuchawkach TWS do 2000 zł można powiedzieć, że obracamy się już coraz bardziej w obszarze audiofilskości, aniżeli praktyczności. Tutaj liczą się już bardziej odczucia i wrażenia z odsłuchów, które ustępują czasami parametrom czysto praktycznym (np. czasie pracy na baterii). Mimo to nie chciałbym zbytnio szaleć i nadal trzymać się produktów jakkolwiek sensownie jeszcze wycenionych w stosunku do możliwości. Po długich namysłach, zdecydowałbym się w tym przedziale cenowym na jeden z następujących produktów od dużych i uznanych producentów:
- Audio-Technica ATH-TWX9
- Final Audio ZE8000 MK2
Audio-Technica ATH-TWX9
Cena: ok. 1150 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: średnio-dobra, bardzo dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 6 h (+ ok. 12,5h z doładowań via etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.2
- Brzmienie: V-ka z podkreślonymi skrajami i szeroką sceną
Opis
Audio-Technica ATH-TWX9 to słuchawki dla fanów typowej współczesnej szkoły ATH, a więc grania na planie „V” z racji może nie tyle wybić, co wycofania dźwięku w sekcji wyższego basu i niższej średnicy. Strojenie takie jest bardzo interesujące w sytuacji preferowania dobrej jakościowo „V-ki”. Dźwięk wielu miejscach wprost zachwyca rozmachem, świetnym zejściem basu i przede wszystkim ogromnym wrażeniem scenicznym.
Ale nie tylko dźwięk jest interesujący w TWX9. W kategoriach wygody, ANC i sceny wypadły mi tak dobrze, że warto je zarekomendować. Fani wspomnianego grania na planie „V” być w siódmym niebie. A jeśli do tego będą próbowali wykorzystywać je w grach, to już w ogóle może się okazać, że słuchawki będą więcej niż godnymi następcami i jednocześnie rozwinięciem CK3TW oraz innych modeli z tego nurtu brzmieniowego. Tym bardziej, że ogromna większość osób nie odbiera sopranu tak wyraziście, jak ja, jak też nie szuka tego idealnego punktu odniesienia, który lawiruje wokół Harmana z pazurem analityczności. Takie osoby chcą często właśnie porządną „V-kę”, bez przebasowienia, bez przejaskrawienia, po prostu z podkreślonymi skrajami. Takie słuchawki również trzeba umieć docenić i wykazać się elastycznością podług własnych preferencji.
Materiały dodatkowe
Final Audio ZE8000 MK2
Cena: ok. 1600 zł
Najważniejsze cechy
- Typ: dokanałowe (TWS) / dynamiczne
- Izolacja: dobra (ANC)
- Czas pracy: ok. 5 h (+ ok. 15 h z doładowań via etui)
- Standard komunikacji Bluetooth: 5.2 / apt-X
- Brzmienie: muzykalne i przyjemnie ocieplone z podkreślonym punktowo detalem, bardzo dobra scena
Opis
Final Audio ZE8000 MK2 to słuchawki kontrowersyjne, tak samo jak ich poprzednicy. Producent od samego początku promował je pod hasłem „8K SOUND”, który miał symbolizować niewiarygodnie wysoką rozdzielczość. W rzeczywistości tryb ten nie dawał żadnych zmian w dźwięku, ale świetnie demaskował to, w jaki sposób działa ludzka autosugestia. Poza tym jednak są to słuchawki bardzo ciekawe brzmieniowo i ergonomicznie.
Brzmieniowo jest to ciepłobasowe strojenie z plusem do detalu. Nadaje im to ciekawej barwy, która powduje, że słuchawki są z jednej strony przyjemne i muzykalne, ale potrafią zebrać się do ataku, gdy jest to konieczne. Idealne do klimatycznego grania, choć bardzo dobrze sprawdzały mi się również w gatunkach elektronicznych i mieszanych.
Poza tym genialnie wręcz leżą mi w uszach i są prawdopodobnie najwygodniejszymi słuchawkami TWS, jakie testowałem. Tryb ANC jest aktywny na stałe i choć teoretycznie można go wyłączyć, nie wpływa on korzystnie na czas pracy, który wynosi tylko 5 godzin, tak jak w Pi7 S2. Fantastyczny jest natomiast tryb Wind Noise Reduction, zwłaszcza gdy jeździmy na rowerze lub spacerujemy przy bardzo wietrznej pogodzie. Dlatego też uważam, że mimo wszystko są to słuchawki warte przynajmniej przymierzenia i posłuchania w salonie.
Materiały dodatkowe
Zestawienie z serii Polecane słuchawki TWS ma charakter subiektywnej listy produktów wartych uwagi podczas dokonywania zakupów sprzętu audio. Decyzje o ewentualnym zakupie urządzeń wymienionych w powyższym zestawieniu podejmowane są przez osoby kupujące. Zestawienie nie uwzględnia zmian, jakie producenci wprowadzają do swoich produktów na osi czasu, zwłaszcza tych dyskretnych (tzw. silent revisions). Opis cech fizyczno-napędowych może różnić się w zależności od sprzętu jakim dysponuje nabywca oraz jego anatomii. Jak zawsze zachęcam do samodzielnych odsłuchów wymienionych w powyższym rankingu urządzeń. W ten sposób będzie szansa na wyrobienie własnych wniosków na ich temat.